Lista aktualności Lista aktualności

Dożynki Gminno-Parafialne w Jedwabnie

W dożynkowych obchodach, tradycyjnie już, uczestniczyło także Nadleśnictwo Jedwabno.

    Dnia 15 sierpnia w gminie Jedwabno odbyło się tradycyjne święto plonów, czyli Dożynki Gminno-Parafialne. Jak zwykle w podziękowaniu za zbiory oraz świętowaniu wzięli udział nie tylko lokalni rolnicy, ale okoliczni mieszkańcy i turyści odwiedzający tereny gminy Jedwabno.

    Świętowanie rozpoczęła Uroczysta Msza Święta - dziękczynna w kościele parafialnym w Jedwabnie, po której nastąpił uroczysty przemarsz dożynkowego korowodu oraz inscenizacja obrzędu dożynkowego w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Jedwabno”. Gospodarze uroczystości poczęstowali chlebem licznie przybyłych gości.

    Organizatorzy Dożynek Gminno – Parafilnych przygotowali jak zwykle wiele atrakcji wśród których każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na scenie swoje artystyczne występy prezentowały zespoły ludowe wśród, których znalazł się zespół „Ciardasie” z Czarnej Góry ze Spisza. Nie zabrakło także licznych stoisk z rękodziełem ludowym oraz swojskimi przysmakami, a na najmłodszych uczestników imprezy czekał mobilny plac zabaw.

    Tradycyjnie w obchodach uroczystości dożynkowych uczestniczyło także Nadleśnictwo Jedwabno, które wraz z rolnikami dziękowało za dary natury, a prezentując swoje przyrodniczo-edukacyjne stoisko pomagało zainteresowanym wzbogacić swoją przyrodnicza wiedzę.