Lista aktualności Lista aktualności

XI Regionalna Wystawa Przyrodniczo - Łowiecka

To była już XI Wystawa Przyrodniczo-łowiecka w Nadleśnictwie Jedwabno

     Pogoda sprzyjała, dlatego na wystawę przybyło wielu gości zarówno z naszego regionu jak i z poza jego granic. Głównym celem imprezy była możliwość podzwiania najpiękniejszych i najciekawszych trofeów łowieckich, które pozyskano w sezonie 2017/2018 w okręgu Mazurskim.

Złoto - srebrno medalowe i myłkusy

     Tradycyjnie wyeksponowaliśmy największe i najciekawsze wieńce pozyskane w poprzednim sezonie łowieckim. Po raz pierwszy były to trofea tylko złoto (13 okazów) i srebrno medalowe (40 sztuk). Odrębną ekspozycję stanowiły myłkusy(40 sztuk – „myłkus” – samiec zwierzyny płowej o porożu zniekształconym na skutek choroby lub okaleczenia), które zawsze cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Wśród nich było aż 14 srebrno medalowych. Wystawę uzupełniały parostki saren rogaczy oraz medalowe oręża dzików.

     Prócz możliwości podziwiania ekspozycji na dzieci i dorosłych czekało wiele atrakcji. Zaczynając od pokazu psów myśliwskich, sokolnictwa, poprzez pokazy maszyn leśnych firmy ZPHU FALCO i aut terenowych firmy ALCAR na różnych edukacyjnych zabawach kończąc. Ponadto rozstawionych było wiele ciekawych stoisk, na których można było zaopatrzyć się w swojski miód bądź wędlinę z dziczyzny, a także zakupić artykuły wykonane z poroża oraz rzeźby z drewna. Po takiej dawce atrakcji należało uzupełnić energię, dlatego też przygotowano poczęstunek - gulasz myśliwski lub grochówka, a dla chętnych przy ognisku czekała kiełbaska. Szczególnym punktem imprezy było stoisko promujące projekt Lasów Państwowych pt. „Dobre z Lasu” , na którym można było skosztować wyrobów z dziczyzny. Nad bezpieczeństwem wystawy czuwała OSP Jedwabno, która dodatkowo wykonała pokaz sprzętu gaśniczego, a także grupa Autrimpus zadbała o edukację z zakresu pierwszej pomocy.